Weetslade Relay Results

27th June 2012

Pos. Team 1st Leg Time 2nd Leg Time 3rd Leg Time Agg. Time
1 Elswick Harriers ‘A’ Lee Bennett 14:12 Alison Dargie 15:48 Mark McLeod 13:36 0:43:36
2 Tyne Bridge Harriers ‘A’ Keith Smith 13:56 Caroline Freeman 17:18 Tony Carter 13:46 0:45:00
3 Tyne Bridge Harriers ‘B’ Marc Fenwick 13:26 Joy Fenwick 17:44 David Appleby 15:15 0:46:25
4 Heaton Harriers ‘A’ James Buis 13:36 Clare Buis 17:56 Aaron Matheson 15:00 0:46:32
5 Gosforth Harriers ‘A’ Finn Brodie 13:38 Rachel Daniels 20:25 Andrew Graham 12:53 0:46:56
6 Tyne Bridge Harriers ‘C’ Sparrow Morley 14:31 Catherine Willis 17:39 David Moir 15:03 0:47:13
7 Elswick Harriers ‘B’ Kevin Stephenson 15:20 Gina Howarth 17:19 Jason Clark 14:48 0:47:27
8 Heaton Harriers ‘B’ Oliver Jardine 15:01 Laura Jardine 16:40 Phil Green 15:51 0:47:32
9 Claremont Road Runners ‘A’ Brendan McMillan 13:46 Nina Jensen 18:32 Luke Bryant 15:21 0:47:39
10 Tyne Bridge Harriers ‘D’ Joe Turner 14:11 Lucy Matheson 18:24 David Embleton 15:15 0:47:50
11 Allen Valley Striders ‘E’ Brendon Jackson 15:38 Claire Jackson 17:42 Michael Sanderson 16:51 0:50:11
12 Ponteland Runners ‘A’ John Parkin 16:50 Claire Tumia 17:54 Mark Turnbull 15:33 0:50:17
13 South Shields Harriers ‘A’ Helen Gallacher 17:46 Simon Russell 16:53 David Morrow 15:55 0:50:34
14 Claremont Road Runners ‘B’ Paul Robinson 16:05 Ashley Ritchie 17:32 Catherine Young 17:19 0:50:56
15 Gosforth Harriers ‘B’ Will Buswell 13:21 Juliet Birch-Machin 21:46 Phil Guy 16:00 0:51:07
16 Tyne Bridge Harriers ‘G’ Malcolm Gibson 16:10 Vanessa Lawrence 19:54 Shaun Brown 16:24 0:52:28
17 Gosforth Harriers ‘C’ Kevin Thomas 16:13 Donna Broxup 21:37 Trevor Bird 15:29 0:53:19
18 Stocksfield Striders ‘A’ David Leat 17:40 Catherine Hall 18:41 Jonny Walker 17:00 0:53:21
19 Tyne Bridge Harriers ‘E’ Michael Norbury 15:13 Jane Lowes 19:25 Imran Mohammed 19:37 0:54:15
20 Claremont Road Runners ‘C’ Chris Hogarth 19:12 Dave Saunders 17:26 Tracey Etherington 17:50 0:54:28
21 Tyne Bridge Harriers ‘F’ Jonathon Powell 15:38 Hannah Taylor 21:56 David Taylor 16:59 0:54:33
22 Gosforth Harriers ‘D’ Sam Gant 16:38 Simon Daniels 16:18 Sarah Gartside 22:00 0:54:56
23 Tyne Bridge Harriers ‘H’ Keith Rooney 19:06 Natalie Mee 20:02 Alex Lockwood 17:16 0:56:24
24 Tyne Bridge Harriers ‘I’ David Anderson 17:43 Caroline Smith 20:45 Steven Compton 18:17 0:56:45
25 Ponteland Runners ‘B’ Paul Quigley 20:14 Ali Guadagno 18:29 Dave Legg 18:13 0:56:56
26 Stocksfield Striders ‘B’ Phil Sturgess 19:00 Kim Taylor 19:57 Andrew Moore 18:24 0:57:21
27 Gosforth Harriers ‘F’ David Anderson 19:11 Sue Guy 23:41 John Buswell 15:44 0:58:36
28 Allen Valley Striders ‘B’ Peter McGlynn 17:33 Celia Sanderson 20:10 Sue Bell 22:21 1:00:04
29 Allen Valley Striders ‘C’ Sue Jackson 20:42 Rose Todhunter 22:20 Derek Todhunter 17:17 1:00:19
30 Allen Valley Striders ‘D’ Meg Walker 23:26 Craig Thomson 20:09 Mark Todhunter 16:59 1:00:34
31 Gosforth Harriers ‘E’ Richard McQuade 18:53 Steve Bond 18:53 Irene Ewart 23:17 1:01:03
32 Allen Valley Striders ‘F’ Sara Stewart 20:24 Nicola English 24:59 Graham Fraser 18:40 1:04:03
33 Allen Valley Striders ‘A’ Kate Brown 20:55 Julie Graham 23:50 Simon Andreassen 20:10 1:04:55
34 Tyne Bridge Harriers ‘J’ Michael Duff 22:08 Danielle Rutherford 24:59 Stuart Dixon 18:44 1:05:51
35 Stocksfield Striders ‘C’ Julian Bates 22:14 Eliza Leat 21:49 Mark Russell 23:08 1:07:11
36 Allen Valley Striders ‘G’ Helen Edwards 23:38 Brendon Jackson Disq. Sara Stewart Disq
Fastest Under-40 Male Andrew Graham Gosforth Harriers ‘A’ 12:53
Fastest Under-35 Female Laura Jardine Heaton Harriers ‘B’ 16:40
       
Fastest Over-40 Male Keith Smith Tyne Bridge Harriers ‘A’ 13:56
Fastest Over-35 Female Alison Dargie Elswick Harriers ‘A’ 15:48
Search
Calendar
Categories

Categories

Archives
Strava